در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش كه با حضور سردار حسین دهقان مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنايع دفاعي و پشتيباني نيروهاي مسلح برگزار شد از پژوهشكده مواد و انرژي هاي نو به عنوان پژوهشكده برتر تقدير به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم، رييس سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران ، دکتر عشوری ضمن خیر مقدم به مهمانان و تبریک هفته پژوهش، برای اعضای خانواده سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران آرزوی موفقیت کرد.
در ادامه مراسم دکتر دهقان وزیر سابق دفاع و مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنايع دفاعي و پشتيباني نيروهاي مسلح ضمن بیان اینکه سازمان فرزند انقلاب می‎باشد و باید به سازمان به عنوان یک نهاد ملی و بین‎المللی نگاه و توجه شود ادامه داد: همه ما باید به یک فهم مشترک در توسعه فناوری و در نهایت تجاری سازی برسیم و این سازمان در سطح ملی می‎تواند این کار را به صورت استاندارد انجام دهد.
در ادامه این مراسم از پژوهشگران برتر،  اعضاي هيئت علمي ارتقا يافته و بازنشستگان سازمان در سال جاری با لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد.  كه پژوهشكده مواد پيشرفته و انرژي هاي نو به عنوان پژوهشكده برتر  و دكتر كوروش شيرواني از اعضاي هيئت علمي اين پژوهشكده به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شدند.

هم‎چنین در پایان مراسم دکتر الیاسی معاون توسعه فناوری سازمان، گزارشی از عملکرد معاونت توسعه فناوری ارایه کرد.