دومین فراخوان طرح‌های آموزشی «اُپن‌سزامی» سال 2018

مرکز بین‌المللی سنکروترون خاورمیانه (سزامی - SESAME) با هدف ظرفیت‌سازی کاربران تابش سنکروترونی در خاورمیانه و با میزبانی ده مرکز پژوهشی در اروپا (Soleil, CERN,CELLS-ALBA, CNRS-Ipanema, Instruct, INFN, ELETTRA, DESY, CYI)، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کشورهای عضو پروژه‌ی سزامی، دوره‌های آموزشی ۴ تا ۱۲ هفته‌ای در نظرگرفته است.

دانشجویان ایرانی با استفاده از بسته‌ی WP3 از این طرح می‌توانند با ارایه‌ی طرح پژوهشی یا آموزشی مرتبط با یکی از باریکه‌خط‌های آزمایشگاه سزامی (که توصیف‌کننده‌ی فعالیت‌های آموزشی یا پژوهشی در یکی از چندین آزمایشگاه‌های سنکروترونی و مراکز آزمایشگاهی اروپایی باشد) در یکی از این مراکز اقامت یافته و ضمن انجام طرح خود، با کارکرد، روش‌ها و تکنیک‌های تخصصی آزمایشگاهی آشنایی یابند. هزینه‌های این طرح آموزشی از جمله سفر و اقامت برای پذیرفته‌شدگان در قالب طرح اُپن‌سزامی (چشم‌انداز 2020 اتحادیه‌ی اروپا) پرداخت خواهد شد.

لازم است علاقه‌مندان پس از مطالعه جزئیات کامل این طرح و تکمیل مدارک خواسته‌شده، (از جمله تهیه‌ی چارچوب پروژه‌ی علمی و نیز مکاتبه رسمی با مراکز میزبان جهت دریافت نامه‌ی پذیرش*) درخواست خود را تا پیش از ۱۵ تیر ۱۳۹۷ (6 جولای 2018) برای کارگروه اُپن‌سزامی بفرستند.