به منظور آشنایی و  ایجاد تعامل بین پژوهشكده و مراکز صنعتی، جمعي از اعضاي هيئت علمي پژوهشكده مواد پيشرفته و انرژي هاي نو  از شرکت مهندسي و ساخت توربين مپنا (توگا) بازدید به عمل آوردند.
   

     در این بازدید كه با همراهي جمعي از اعضاي هيئت علمي ساير پژوهشكده هاي سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران انجام شد، پژوهشگران با امكانات و ظرفیت های موجود در واحدهای مونتاژ توربینهای گاز و بخار، تست توربین، ساخت متعلقات مربوط به توربین بادی (گیربکس)، تست سوخت و مشعل و پره، واحدهای ماشینکاری پره‌ها و پوسته‌های توربین آشنا شدند. همچنين در نشستي مشترك، ضمن تاكيد براهميت انجام پژوهش هاي تقاضا محور، طرحهاي تحقیقاتی مورد نياز شركت توگا، مطرح و درخصوص نحوه انجام آن ها بحث و بررسي به عمل آمد.
     شركت توگا يكي از زيرمجموعه‌هاي اصلي گروه مپناست كه در تابستان سال 1378 و در پاسخ به نياز روزافزون به انرژي الكتريكي در ايران و عدم توليد توربين و تجهيزات جانبي آن در كشور، تاسيس گرديد. اين شركت در اواخر سال 1380 توليد توربين‌هاي بزرگ گازي را در كارخانجات خود واقع در فرديس كرج (سي كيلومتري تهران) آغاز نمود. از آن زمان تاكنون و به منظور پوشش نياز رو به رشد داخلي و خارجي به اين محصولات، تأسيسات و ظرفيت كارخانه مرتباً افزايش يافته و به قريب 40 واحد در سال رسيده است. محصولات اصلی تولیدی اين شركت شامل توربین گاز نیروگاهی با توان ۱۷۰ مگاوات، توربین گاز با توان ۴۲ مگاوات برای تولید برق و رانش مکانیکی ، توربین گاز  با توان ۲۵ مگاوات برای تولید برق و رانش مکانیکی، توربین بخار سیکل ترکیبی با توان ۱۶۰ مگاوات، توربین بخار   با توان ۳۲۰ مگاوات، توربین های بخار کوچک صنعتی ۵ تا ۲۰ مگاوات، کمپرسورهای سانتریفیوژ صنایع نفت و گاز با طراحی بر اساس سفارش است. سایر محصولات، جریان سنج و اسکیدهای اندازه‌گیری جریان نفت و گاز، گیربکس توربین های بادی، دینامومتر هیدرولیکی، قطعات یدکی و خدمات مهندسی توربین و کمپرسور است.